Tasuta koolitused Kersti Võlu Koolituskeskuses

Algus05.12.18 10:00
Lõpp21.12.18 16:30
Kestvus36 ak. t.
HindTasuta
KeelEesti
KategooriaPersonaalsed pädevused
KohtKooli 7, Jõhvi (Kersti Võlu Koolituskeskus)

                    

Koolituse sisu õppemoodulites vastab järgmistele küsimustele:

  1. Personaalne mõjukus ja koosolekutehnika.        5.- 6. dets. kell 10.00-16.30

Milles väljendub minu personaalne mõjukus? Millised on tüüpilised konfliktid inimeste sees ja nende vahel? Millised on isiklikult minu halvad kuulamisharjumused? Miks on oluline vestluses “partnerit peegeldada” ja mida see tähendab? Kuidas partnerit oma lainele häälestada? Kuidas esitada küsimusi, nii et oponent neile ka vastata tahab? Miks on oluline elada sisse vastaspoole tunnetesse ja hoiakutesse? Mida peab teadma „ruumi vallutamisest”? Miks koosolekud ebaõnnestuvad? Millised huvid  juhivad inimesi ja kuidas need väljenduvad koosolekutel?  Kuidas kavandada koosolekut? Millised on tänapäevased koosoleku juhatajale vajalikud oskused? Kuidas tulle toime „ kommunikatiivselt raskete tüüpidega“? Kas minu  argumenteerimine on efektiivne? Kuidas langetada demokraatlikult otsust, miks see on vajalik? Milline on optimaalne koosoleku protokoll ja kuidas hinnata koosolekut?  Millest tunneme ära  hea ja halva tagasisidestuse? Millised on eneseregulatsiooni võtted pingesituatsioonis?

  1. Läbirääkimised ja grupiprotsesside juhtimine.        13.-14. dets. kell 10.00-16.30

Miks inimesed ühinevad gruppidesse? Kuidas ületada konflikte ja leida ühiseid huvisid? Miks ja kuidas inimesed manipuleerivad, milles seisneb edukas vastuseis sellele? Milline on grupi arenguloogika ja kuidas tulla toime mittekoostöövalmis liikmetega? Kuidas valmistuda läbirääkimisteks? Kuidas kujuneb läbirääkimiste strateegia? Mis on positsioonilised läbirääkimised ja milles seisneb printsipiaalne läbirääkimine? Millised on tähtsamad argumenteerimise põhimõtted? Kuidas neutraliseerida vastuväiteid ja märkusi? Milles väljenduvad retoorilised ja spekulatiivsed mõjutamisvahendid ning kuidas neile vastu seista? Kuidas analüüsida läbirääkimiste tulemusi ja kavandada enesearengut?

  1. Avalik esinemine.    20.-21.dets. kell 10.00-16.30

Kuidas valmistuda avalikuks esinemiseks? Millised on kõne liigid ja mis on  sõnum? Milline on mõjus algus ja lõpp? Millised on erinevad kõne ülesehituse viisid? Millest juhinduda, kui esineda tuleb ootamatult? Kuidas ära tunda mõjutamisvõtteid ja neile sobivalt vastata? Kuidas koostada ettekannet, infolehte, memot? Kuidas tulla toime esinemisärevusega? Millised on minu enesearengut toetavad koolitused tulevikus?

Koolitajad: Reet Valgmaa ja Erle Nõmm     

Registreerumine: reet.valgmaa@gmail.com

Kes osalevad 75% saavad ka tunnistuse!          

Jaga sõpradega